Basketboll

BASKETBOLLISTIT TË TIRANËS I DUKET VETJA SI NË RING, GRUSHTON DHE HEDH PËRTOKE GJYQTARIN E NDESHJES

Story Highlights

  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Një rast dhune i padëgjuar më parë ka ndodhur në tapetin e basketbollit. Jo mes lojtarëve apo tifozëve por krejt ndryshe. Teksa ishte duke u zhvilluar takimi Teuta – Tirana për meshkuj, lojtari i kryeqytetasve Bruno Daliu  ka shpërthyer ndaj një prej gjyqtarëve, konkretisht ndaj Jurgen Muho.

Daliu ka lënë pas një moment lojën dhe ambjentin e pallatiti të sportiti për ta kthyer në një arenë boksi. Si shkak e nervozizmit dhe ndërprerjes së aksionit nga gjyqtari, lojtari ka masakruar me grushta gjykuesin Jurgen Muho.

Ky i fundit nga goditjet ka përfunduar i shtrirë në tokë teksa Daliu synonte që të vijonte ta godiste, duke detyruar shokët e ekipit ta ndalin. Pavarsisht arsyeve, lojtari i basketbolit kurrësesi nuk duhet të kishte një sjellje rrugaçërrore në një ambjent sportiv.

Show More

Të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close
Close