La Liga

Real Madridi nuk nxiton për një numër 9 të ri, Benzema do qëndroj në ‘Santiago Bernabeu’ edhe dy vite të tjera

Florentino Perez e ka të qartë se Karim Benzema është i paprekshëm te Real Madrid. Trajneri Carlo Ancelotti është i të njëjtit mendim dhe kjo nuk do të ndryshojë.

Sulmuesi ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Santiago Bernabeu, por drejtuesit e klubit janë të bindur se ai do të kalojë edhe dy vite të tjera në klub, deri në qershor të vitit 2024. Ata presin që të nënshkruhet menjëherë një zgjatje e kontratës.

Nuk ka asnjë dyshim për këtë në Real Madrid, dhe kjo redukton nxitimin për të nënshkruar me një tjetër qendërsulmues.

Nuk ka asnjë nxitim dhe nëse afati kalimtar ose nevoja për të shitur në klub në momentin e fundit nuk e sjell këtë, nuk do të ndodhë këtë verë.

Këtë presidenti ua ka bërë të qartë të gjithëve. Ai nuk do të nënshkruajë për hir të nënshkrimit dhe do të marrë kohën e nevojshme për të nënshkruar atë lloj sulmuesi që do të jetë një pikë referimi për sulmin e klubit për vitet në vijim.

Gjetja e një ‘Benzema tjetër’ është detyra me të cilën po përballet klubi dhe nuk është aspak e lehtë.

Ancelotti e di këtë dhe është i lezetshëm si kurrë më parë kur shtyhet të komentojë mbi këtë çështje.

“Do të dalim me diçka”, deklaroi Ancelotti verën e kaluar. Ardhja e Kylian Mbappe dhe mundësia që ai të luante si nr.9 do t’i kishte bërë gjërat më të lehta, por kjo tashmë është histori dhe në Real Madrid ata nuk po mendojnë më për sulmuesin e PSG.

Show More

Të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close